Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tydzień 1: #100dni_do_szczęścia

Cześć! :)
Za nami pierwszy tydzień cyklu "#100dni_do_szczęścia", który możecie codziennie śledzić na fanpage. Podsumowanie tygodnia miało mieć zawsze miejsce w poniedziałek, ale doszłam do wniosku, że będę starała się je publikować w niedzielne popołudnia, aby Was zostawić z tymi pozytywnymi myślami na ten, dla niektórych trudny, bo pierwszy dzień tygodnia. 
Tym razem do każdej z myśli dołączam również własny, krótki komentarz..


~1~
NIE OBAWIAJ SIĘ TRUDNOŚCI I WALKI Z NIMI
Trudności są nierozłączną częścią naszego życia, dotykają każdego. Bez względu na wiek, płeć, bogactwo, bez względu na wszystko. Nie jesteśmy w stanie ich uniknąć ani wyeliminować z życia. Jednak... możemy z nimi walczyć. Poddając się, stoimy w miejscu; walcząc, idziemy w przód, przed siebie. Zyskujemy siłę, nowe doświadczenia, kształtujemy siebie. Tak naprawdę to dzięki tym trudnością jesteśmy w stanie ulepszyć samych siebie, dostrzec rzeczy, których wcześniej nie widzieliśmy, nie dostrzegaliśmy.


~2~
BĄDŹ WDZIĘCZNY ZA WSZYSTKO
Wdzięczność to pojęcie, które w jakimś stopniu powoli zanika. Ciągle oczekujemy więcej i więcej, nie doceniając tego, co już dostaliśmy, co już mamy. Warto dziękować za wszystko co jest, a czego mogłoby nie być w naszym życiu. Wdzięczność uczy nas wrażliwości, szczęścia. Nie czyni nas próżnymi, nie pozwala nam się zatracić w gonitwie za bogactwem, wygodą.

~3~ 
JEŚLI KTOŚ DZIAŁA WBREW TOBIE, STARAJ SIĘ NIE DENERWOWAĆ
Każdy z nas jest inny. Inaczej patrzymy na świat, mamy inne zasady, inne wartości, inaczej czujemy, inaczej się zachowujemy. Każdy z nas ma swoją prawdę, każdy z nas może mieć swoją rację. To, że ktoś nie myśli tak jak my nie powinno być dla nas powodem do nerwów. Musimy się liczyć z tym, że każdy ma prawo do własnego zdania, własnego wyboru. Nie możemy komuś czegoś zabraniać, tylko dlatego, że jest to wbrew nas. Nie musimy tego zachowania rozumieć, nie musimy się z nim zgadzać, ale powinniśmy je szanować.


~4~ 
NIE GNIEWAJ SIĘ NA NIKOGO
Po co chować w sobie urazy? gniew? Co się stało to się nie odstanie, przeszłości nie możemy zmienić. Lepiej mieć w sobie pozytywne emocje niż negatywne.


~5~ 
NAUCZ SIĘ DZIĘKOWAĆ, NAWET W TYCH NAJTRUDNIEJSZYCH CHWILACH
Dziękowanie w chwilach trudnych nie należy do najprostszych zadań. To właśnie ten moment, gdy w naszych głowach rodzą się najgorsze myśli, stos pretensji, zwątpienie. Wtedy trudno dostrzec te pozytywne rzeczy. Nauka wdzięczności w załamaniu jest wyjątkową sztuką, trudną umiejętnością, której uczymy się przez całe życie.


~6~ 
PANUJ NAD PANIKĄ
Panika zabiera nam umiejętność trzeźwego myślenia, powoduje bezradność, chaos. Panowanie nad nią znacznie ułatwia podjęcie właściwej decyzji, kontrolę swojego zachowania. Dzięki temu możemy budować, a nie niszczyć.


~7~ 
NAUCZ SIĘ POMAGAĆ, Z CHĘCIĄ WYCIĄGAJ POMOCNĄ DŁOŃ, NAWET DO WROGA
Nastały czasy, gdy lubimy być niewidzialni, udawać, że nie widzimy, że ktoś nas potrzebuje.
Pomaganie innym czyni nas prawdziwym człowiekiem. Warto pomagać, bo nigdy nie wiemy czy my nie będziemy kiedyś potrzebować pomocy. Łatwiej wyciągnąć pomocną dłoń do przyjaciela niż do wroga, jednak warto pamiętać, że zło rozdziela, a dobro łączy. Kiedy ktoś potrzebuje pomocy nie powinniśmy dzieli go na kategorie przyjaciel, wróg. Powinniśmy udzielić mu pomóc, bo po to jesteśmy, aby pomagać, a nie wypominać to, co było.

A jakie Wy macie odczucia, przemyślenia po tym tygodniu?

Komentarze

  1. Niby proste i dość oczywiste, ale złote rady ;)
    Udanego tygodnia, Pati! :***

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedy następne wpisy?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.

Popularne posty z tego bloga

Gdy próbujesz nadążyć za życiem...

019. Co to był za tydzień... [archiwalny post ze strony www.patrycjaa.ubf.pl]

Kartka urodzinowa dla przyjaciółki

Pan od muzyki - recenzja