Okrągłe pudełko "Retro Paryż" [decoupage]


Zauroczona okrągłymi pudełeczkami postanowiłam w końcu jakieś kupić i ozdobić. Zainwestowałam w zestaw składający się z 3 pudełek - duże, średnie, małe. Zamawiałam przez Internet, więc gdy tylko przyszła paczka byłam w siódmym niebie, dopóki... no właśnie, dopóki nie otworzyłam i nie przyjrzałam się pudełkom. Zwykle pracuje na pudełkach drewnianych, w tym przypadku były to pudełka z łuby, bo nigdzie typowo drewnianych nie potrafiłam znaleźć. Ale wracając do ich jakości: były bardzo krzywe, a w miejscu łączenia "koła" były dwie warstwy łuby zakończone bardzo nieestetycznie. Liczyłam na piękne okrągłe pudełka, a skończyłam z źle wykończonymi pseudookrągłymi. Tym oto sposobem przeleżały u mnie kilka tygodni.

W końcu wzięłam je na warsztat. W miarę możliwości usunęłam niedoskonałości przy pomocy papieru ściernego i przemalowałam całe pudełko na biało (baza). Na górę wieczka przykleiłam serwetkę, a boki przemalowałam na czarno. Następnie zajęłam się dolną częścią pudełka - zmieszałam farby, aby otrzymać jasny kolor podobny do tego z serwetki i pomalowałam na całej długości, a po wyschnięciu przy pomocy szablonu dorobiłam czarne romby. Całość pokryłam matowym lakierem.
Efekt bardzo ciekawy, jak na tak banalne zdobienie. Nie spodziewałam się, że z tego pudełka może wyjść coś tak ładnego.
Podsumowując: po pracy z Retro Paryżem, przekonałam się do tych pudełeczek i już wszystkie zostały ozdobione, a nawet zamówiłam kolejny zestaw :)
Podzielcie się swoją opinią 💙

Komentarze

  1. super Ci to wyszło! Zupełnie nie widać, że to pudełko jest kiepskiej jakości. Powiem Ci, że z zakupami przez internet tak właśnie jest - nie można obejrzeć i potem okazuje się, że przychodzi coś, co nie do końca zadowala Cię :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Wyszło naprawdę genialne! <3

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wizytę na moim blogu. Będzie mi miło jeśli podzielisz się ze mną swoją opinią. Pozdrawiam :)

Popularne posty z tego bloga

Świątecznie: zwyczaje w Polsce i ciekawostki o świętach Bożego Narodzenia

Witajcie Noworocznie! Nowe życie starego kalendarza.

Oszczędzanie czasu? 18 sposobów na efektywne wykorzystywanie czasu

Statystyka

Zakaz kopiowania treści

Prawa autorskie zastrzeżone. Ust. z dn. 4.02.1994r. Dz. U. 1994, nr 24, poz.83 Sprostowanie: Dz. U. 1994, nr 43