236. Dzień przytulania :D [archiwalny wpis www.patrycjaa.ubf.pl]


"By przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie. By zachować zdrowie, trzeba ośmiu uścisków dziennie. By się rozwijać, trzeba dwunastu uścisków dziennie."
-Virginia Satir


Co roku 24-go czerwca obchodzimy dzień przytulania.
Z czym łączy się przytulanie? Z potrzebą miłości, kontaktu, bliskości, przynależności, akceptacji. Jest jedną z naszych podstawowych i najważniejszych potrzeb.
Co daje nam przytulanie? Zadowolenie, ukojenie, uśmiech, siły do życia, radość, wdzięczność, poczucie bycia ważnym, rozumianym, akceptowanym. Ponadto wpływa na rozwój fizyczny, psychiczny, społeczny, moralny i poznawczy człowieka.

PRZYTULANIE
"Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresję, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma skutków ubocznych. Przytulanie jest zupełnie naturalne. Jest całkowicie organiczne, naturalnie słodkie, nie zawiera pestycydów, konserwantów ani sztucznych składników i jest w stu procentach odżywcze. Przytulanie jest właściwie doskonałe. Nie ma części, które mogłyby sie zużyć, ani baterii, które mogłyby się wyczerpać, nie wymaga okresowych przeglądów. Niewiele energii zużywa, mnóstwo dostarcza, nie tuczy, nie podlega inflacji. Jest wolne od miesięcznych opłat, ubezpieczeń, nie jest narażone na kradzież, nie podlega opodatkowaniu. I, oczywiście, zawsze jest w pełni odwzajemnione."
POST ARCHIWALNY Z WWW.PATRYCJAA.UBF.PL

http://patrycjaa.ubf.pl/news.php?readmore=248

Komentarze

Odwiedziny w ostatnie 30 dni

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.