Najpiękniejsze cytaty o górach #TOP10

Patrycja Guzek Blog Cytaty o Górach

Uwielbiam góry. Jestem oczarowana tym górskim spokojem, świeżym powietrzem i widokami. Zachwycam się nimi nieustannie. Nieodgadniona magia gór - klimat, którego nie da się ot tak opisać słowami. Dla mnie to idealnie miejsce na odpoczynek i regenerację sił. Człowiek wraca z nich po prostu inny.
Tymczasem zapraszam Was na najpiękniejsze górskie cytaty:


~ 1 ~

Kiedyś ktoś mnie zapytał: "Dlaczego chodzisz po górach?" Odpowiedziałem, że ludzi można podzielić na dwa rodzaje: na tych którym nie trzeba tej pasji tłumaczyć i na tych którym się jej nie wytłumaczy.
- Piotr Pustelnik
 

~ 2 ~

Góry - najlepszy środek przeciwbólowy na wszystkie życiowe smutki i rozterki. 
- Patrycja Guzek
 

~ 3 ~

Góry sprzyjają pokorze, czyli prawdzie o sobie samym. Uczą jej miedzy innymi przez to, że człowiek zmęczony wspinaniem nie ma ani sił, ani chęci, by udawać, by ukrywać swoja prawdziwą twarz.
- ks. Roman Rogowski
 

~ 4 ~

Góry odkryły najskrytsze swoje tajemnice, dały nam najwyższe i najgłębsze zarazem, osiągalne na tym świecie, wrażenia. Ale i pochłonęły nas zupełnie: wszystkie siły, najlepsze myśli nasze, zapał, zdolność, uczucia - oddaliśmy im bez zastrzeżeń. Całą młodość naszą przeżyliśmy w górach lub z myślą o górach.
- Roman Kordys
 

~ 5 ~

Gdyby najkrócej określić to, co właściwie wciąż ciągnie mnie w góry, to jest to – przyjemność. Przyjemność pojawia się wtedy, gdy nie myśli się jedynie o wejściu na wierzchołek, ale gdy np. idąc po lodowcu, człowiek zaśpiewa, zaśmieje się, czy zrobi komuś jakiś kawał. Jest też w górach tyle piękna i w tylu postaciach, że trudno to wyrazić. Jest to urlop od spraw codziennych i oddalenie się od nich, choć nie oznacza to ucieczki, a tylko potrzebny względem nich dystans.
- Wanda Rutkiewicz

~ 6 ~

Kiedy jestem w górach nie istnieje świat zewnętrzny, zgiełk i pośpiech Jest tylko natura i życie razem z jej rytmem. Ktoś może powiedzieć, że to tylko mój wymysł, bo przed życiem się nie ucieknie. Zależy kto co nazywa życiem.
- Piotr Morawski

~ 7 ~

Góry mają swoją filozofię, w górach „wysoki” nie zawsze znaczy „trudny (…) Góry są tajemnicą. Stanowią wielkie misterium. Z jednej strony pasjonują i pociągają, z drugiej – wywołują lęk i budzą trwogę.
- ks. Roman Twardowski

~ 8 ~

Im więcej było przeszkód, tym bardziej chciałem jeździć w góry. Choćby po to, żeby udowodnić sobie, że mogę, że przewalczę. Ta chęć, ten cel był tak ważny, że wszystkie środki były dobre, aby tylko wyjechać.
- Krzysztof Wielicki
 

~ 9 ~

Góry dają człowiekowi nieograniczony kontakt z przyrodą - poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności.
- Jan Paweł II
 

~ 10 ~

Wspinanie jest wyjściem poza krąg powtarzalnych i opatrzonych sytuacji; jest ucieczką od monotonnych mechanizmów logiki i rozsądku, które zabieganemu człowiekowi nie pozwalają zauważyć nieba nad głową. Dlatego też wspinanie otwiera oczy – porusza wiele zróżnicowanych i uśpionych poziomów wrażliwości.
- Wojciech Kurtyka
 
A Ty za co lubisz góry? Może z jakiegoś powodu za nimi nie przepadasz?
Jeśli masz swój ulubiony górski cytat, podziel się nim w komentarzu 😊

Pozdrawiam!
 
Kolejna seria inspirujących cytatów, sentencji, aforyzmów o górach już dostępna:

Patrycja Guzek Blog Cytaty o Górach

# Cytaty o górach # Sentencje o górach # Złote myśli o górach # Górskie Cytaty #

Komentarze

 1. Nie znam gór, bywam tylko na krótko przejazdem, ale te cytaty pasują również do żeglarzy, do tych co kochają morze i wodę :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię cytaty, ale nie potrafię ich wyszukiwać. Góry niezmiennie przepiękne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie zapraszam co jakiś czas do mnie! Systematycznie publikuję tutaj cytaty tematyczne :)

   Usuń
 3. Byłam w górach ale nie na szczytach mi

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.

Odwiedziny w ostatnie 30 dni

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.