ZDROWA SAMOOCENA - czym tak naprawdę jest?

To nic innego jak świadomość własnego "ja" i akceptacja tego, jakim się jest.

Każdy z nas pisze własną historię. Tak to już jest z ludźmi, że składamy się z mocnych i słabych stron, to w porządku, nie ma ideałów.

Zdrowa samoocena to zauważanie swoich zalet, ale także świadomość różnych słabości i akceptacja tego, że są. To, że są elementy, które niekoniecznie w sobie lubisz, nie znaczy, że jesteś wybrakowany/a. To trudna lekcja zaakceptować coś, co nam nie odpowiada, ale świadomość istnienia takich obszarów pozwala nam na pracę nad nimi, a dzięki temu na ulepszanie siebie.

Przez całe życie się zmieniamy i tak samo jest z naszą samooceną - budujemy ją nieustannie.

Dom, mieszkanie. Oceniając je, zapewne znajdą się elementy, które Ci się spodobają, jak i takie, do których będziesz mieć zastrzeżenia. To jest zdrowe, że widzisz plusy i minusy. Niektóre rzeczy można nakładem pracy/czasu zmienić np. kolor ścian, zepsutą podłogę. Z niektórymi trzeba będzie się pogodzić np. widok z okna, padające promienie słońca. Ale czy takie mankamenty przekreślają przestrzeń, w której żyjemy? Czy nagle spakujemy walizki i zaczniemy uciekać? Przestaniemy zauważać nawet to, co jest fajne? 🤔 W większości przypadków zdecydowanie nie. Mamy świadomość, że tak po prostu bywa, że czasami coś się zepsuje, coś się zestarzeje, dany wystrój się znudzi. Z reguły coś z tym robimy.

Wiadomo, człowiek to nie mieszkanie, więc na ten przykład trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka 😉 Próbuję po prostu przekazać Ci, że Twoje wady nie przekreślają Twojej wyjątkowości💛 Masz także zalety i o nich warto pamiętać, a to, co Ci nie odpowiada staraj się zaakceptować i jeśli to możliwe, to pracuj nad tym💪

Dobrej nocy! 😊

Komentarze

Odwiedziny w ostatnie 30 dni

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.