266. Być sobą...? [archiwalny wpis www.patrycjaa.ubf.pl]


Czy łatwo jest być sobą? Długo się ostatnio nad tym zastanawiałam i pragnę się z Wami podzielić moimi przemyśleniami.
Po co żyjemy? Czy naprawdę każdy z nas jest inny? Każdy z nas jest ptorzebny, przyszedł na świat w jakimś konkretnym, niepowtarzalnym celu. Jest tu, aby wnieść swój osobisty wkład w ludzkość. Każda z nas jest inny. Mamy różne pasje, marzenia, cele, do kórych pomimo ciepienia, trudności, bólu wytrwale dążymy. Nasza indywidualność przejawia się w tym, co my lubimy, co my kochamy, co chcemy robić, a nie w tym co inni nam narzucają. Nie powinniśmy się zadręczać naszymi wadami, niedoskonałościami, tym czego nie mam, ale powinniśmy szukać rzeczy, cech, które chcielibyśmy mieć. Róbmy to na co my mamy ochotę, a nie na to co inni od nas chcą, bądźmy tacy jakimi chcemy być, a nie tacy jakimi chcą nas widzieć inni. Twórzmy świadomie swoje życie! Pamiętajmy o tym, czego pragniemy.
Jest się głupim, dosłownie głupim jeśli rezygnuje sie ze swoich marzeń tylko dlatego, że innym te marzenia nie odpowiadają. Nieważne jest co innyni uważają, nieważne jest co o nas sądzą. Jeśli człowiek nie robi tego, co by chciał i robi to, co podoba się innym traci samego siebie, dostosowując się do innych traci swój jedyny, niepowtarzalny charakter, traci swoją wyjątkowość. I to tylko dlatego, że usiłuje być kimś, kim nie jest. Niewarto próbowac być kims innym po to, aby ktoś nas zaakceptował, bo to będzie nieprawdziwa, sztuczna akceptacja, szacunek. Nie zapominajmy także o naszym szacunku do nas samych.
Nie ma rzeczy niemożliwych! Trzeba tylko w to uwierzyć, spróbować w to uwierzyć.
Nie popełniajmy błędu, który polega na nieakceptowaniu tego kim jesteśmy. Nieważne czy jesteś miliarderem czy kasjerem/kasjerką w Biedronce. Pieniądze Ci szczęścia nie dają, marzenia owszem. Cieszmy się z tego, co mamy i przestańmy narzekać na to, co w danym momencie jest nieosiągalne. Takie narzekanie może doprowadzić jedynie do naszej bierności, coraz niższej samooceny i uświadomieniu sobie pustki, niepokoju, braku nadziei na lepsze jutro.
Piękno świata tworzy różnorodność, różnorodność ludzi.
Szczęście tkwi w samorealizacji. Nikt za Ciebie szczęśliwy nie będzie. Zastanów się czy rzeczywiście robisz to, co chciałbyś robił? Czy jesteś szczęśliwy z tego, co robisz? Czy robisz to, co zawsze chciałeś robić? Jeszcze jest czas, aby wszystko zmienić, zmienić swoje życie i... BYĆ SOBĄ!

Powodzenia...!!! Patrycja


POST ARCHIWALNY Z WWW.PATRYCJAA.UBF.PL

http://patrycjaa.ubf.pl/news.php?readmore=263

Komentarze

Odwiedziny w ostatnie 30 dni

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.