299. Rajd po życieRajd po życie jest to jedna z imprez kolejnej akcji "Gra o życie". Tym razem pomagamy Sandrze Dąbrowskiej.

"Mieszka w Księgienicach Wielkich w Gminie Kondratowice, powiat Strzelin. Sandra ma 21 lat, ale Jej stan zdrowia jest na tyle poważny, że nie może tak, jak każda osoba w jej wieku beztrosko cieszyć się życiem. Diagnoza Sandry wskazała niestety na bardzo poważne choroby, albowiem dziewczyna cierpi na na chorobę Niemanna Picka typu C. (Ta diagnoza została stwierdzona kiedy Sandra miała 7 lat). Jest to bardzo poważne schorzenie (genetyczne) polegające na trwałym upośledzeniu funkcji ruchowych oraz nawet tych najprostszych funkcji poznawczych, w tym zaburzenie myślenia oraz mowy. Niestety, zły los nie oszczędzał Sandry ani Jej rodziny, a 8 lat temu w skutkach tragicznego wypadku zginął brat Sandry, który był Jej najlepszym opiekunem. Niestety, leczenie Sandry jest nadal bardzo kosztowne, a pieniądze Jej rodziny się kończą, podobnie jak zapasy leków dla dziewczyny, potrzebna medykacja zostanie już tylko do sierpnia, a potem rozpocznie się prawdziwa walka o Jej życie. Dziewczyna jest podopieczną fundacji „Zdążyć z pomocą“. Apel do wszystkich ludzi dobrej woli jest prosty. Cena 1,5 miesiąca leczenia wynosi 40.000zł, każdy człowiek dobrej woli może pomóc w zebraniu tych funduszy, wystarczy, że każdy komu los Sandry nie jest obojętny wpłaci choć najmniejszą sumę na jej leczenie.
Można wpłacać pieniądze na konto Fundacji: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem 17416 - Dąbrowska Sandra Agnieszka Księgienice Wielkie - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
bądź na konto utworzone przez rodziców: 88 9588 0004 0005 7147 3000 0010"


Wracając jednak do rajdu... Odbędzie się on 7 września, rozpoczęcie o godzinie 15.00.
Rajd rowerowy jest akcją charytatywną dla Sandry, podczas którego będą zbierane środki na leczenie Sandry. Przejazd rowerowy będzie przebiegał ulicami Księgienic, a następnie organizatorzy zapraszają na stoisko z fantami, z których cały dochód również zostanie przeznaczony na leczenie Sandry (stoisko z napisem "GRAMY O ŻYCIE")

Wydarzenie rajdu na facebook'u: https://www.facebook.com/events/151029761760787/?ref=22

Tych, którzy mają możliwość włączenia się w akcję serdecznie zapraszam! :)
Pozdrawiam i życzę dobrej nocy... :)

Komentarze

Odwiedziny w ostatnie 30 dni

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.