Wielka Sobota, ostatni dzwonek na zrobienie ozdób wielkanocnych. Chciałabym Wam przedstawić kilka moich propozycji na szybkie i proste ozdobienie styropianowych jajek.


Sposób 1.
Jajka owinęłam sznurkiem. Następnie przyozdobiłam każde drobnym elementem.
Na jedno z nich przykleiłam metodą decoupage zajączka, którego wycięłam z serwetki. Na pozostałe przymocowałam  kokardki ze wstążek i sznurka.


 
 

Sposób 2.
Najpierw nałożyłam na jajko podkład w postaci białej farby. Następnie pomalowałam je pomarańczową farbą. Po wyschnięciu za pomocą końcówki patyka (można również użyć patyczek kosmetyczny) zrobiłam białe kropki. Całość polakierowałam.


Sposób 3.
Podobnie jak poprzednio, na początku jajko przemalowałam na biało. Po wyschnięciu nałożyłam jasną farbę w odcieniu beżu. Ponownie poczekałam aż wszystko wyschnie i za pomocą gąbeczki nałożyłam zieloną farbę do połowy jajka.
Na koniec użyłam szablonu i pasty postarzającej. Odbiłam wzorki, które ładnie wykończyły jajko.Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy chciałabym Wam złożyć najlepsze życzenia. Oby Zmartwychwstały Chrystus napełnił Wasze serca miłością i nadzieją, dał siłę w pokonywaniu trudności i obdarzył Was wszelkimi łaskami. Niech ten świąteczny czas będzie dla Was radosny i spokojny, pełny uśmiechu i życzliwości!Komentarze

 1. Wszystko, co wychodzi spod Twoich rąk, jest naprawdę piękne :) mam nadzieję, że Twoje święta Pati są... dobrym czasem :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne pomysły. Kropeczki i kokardki urocze.
  Wszystkiego dobrego Ci życzę.
  Czytam, że jest kiepsko - niech więc wiosna zrobi swoje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podobają mi się Twoje handmade'y. Pamiętam, że kiedyś robiłaś konkurs, w którym można było wygrać różne Twoje ładne prace. Może powtórzyłabyś taką akcję?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.

Odwiedziny w ostatnie 30 dni

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.