fot. Enrico Bertato

W zeszły piątek, 11 sierpnia, miałam przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym koncercie "Perły Muzyki Operowej", który odbył się we wrocławskim Oratorium Marianum i został poprowadzony przez Łukasza Cionę. Dominika Zamara (sopran) i Michael Bulychev-Okser (fortepian) przenieśli nas w sferę muzycznego ukojenia. W programie znalazły się utwory m.in. F.Chopina i G.Bizeta. Podczas koncertu pojawił się gość specjalny, Zbigniew Roth, który podzielił się z nami swoją poezją. Wydarzeniu towarzyszyła również zbiórka na rzecz małej Madzi Nalepy, która zmaga się z rakiem kości. Korzystając z okazji zapraszam Was na bloga mamy Magdy: http://madzianalepa.blogspot.com, na którym możecie poczytać o tej małej wojowniczce, a także o możliwościach pomocy.


Niewątpliwie był to wieczór pełen artystycznych doznań i podwójnie wyjątkowy, ponieważ tego dnia Dominika obchodziła również swoje urodziny. Cieszę się, że mogłam tam z nią być. Znamy się już ponad 8 lat, cenię sobie ją zarówno jako artystkę, jak i człowieka. Wspaniała osoba, pełna dobra i pasji, niesamowicie pracowita i uzdolniona, pokazująca, że warto iść swoją drogą pod prąd, nawet pomimo krytyki.
Jeśli opera kojarzy Wam się z powagą i muzyką dla wybranych, to muszę Was zaskoczyć, jest zupełnie inaczej. W naszym kraju, owszem, opera jest mało popularna, ale jeśli spojrzeć np. na Włochy, to publiczność doskonale zna się na operze, bardzo często znają całe libretto na pamięć.


Jeśli kiedyś będziecie mieć okazję uczestniczyć w takim koncercie, to polecam bardzo serdecznie. Pierwsze zderzenie na żywo z tego typu muzyką naprawdę robi wrażenie. Co więcej jest znacząca różnica pomiędzy operą na youtube/płycie itp., a operą na żywo.
Dziękuję za zaproszenie, było wspaniale!


Jeśli macie ochotę poznać bliżej Dominikę to zachęcam Was do przeczytania naszych dwóch wywiadów:
Dominika Zamara: Wrażliwość to część duszy Artysty [07.2016]
Dominika Zamara: Ten rok jest dla mnie bardzo aktywny artystycznie [06.2014]

💙

Komentarze

Prześlij komentarz

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.

Odwiedziny w ostatnie 30 dni

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.