10 inspirujących cytatów dziesięciu niezwykłych mężczyznOd pewnego czasu chodziło mi po głowie zrobienie jakiegoś wpisu z cytatami. Pomysłów było wiele, ostatecznie zdecydowałam, że podzielę się z Wami moimi ulubionymi cytatami mężczyzn, na które w ostatnim czasie się natknęłam.

"Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną."
Will Smith


Te słowa bardzo zgadzają się z moimi najnowszymi blogowymi przemyśleniami.  Nie warto robić czegoś pod ludzi, przejmować się ich opinią. To nasze życie. Żyjmy według swoich marzeń i planów. Życie to coś więcej niż zadowalanie wszystkich dookoła z wyjątkiem siebie.

"Starać się być szczęśliwym poprzez gromadzenie dóbr, jest jak próba zaspokojenia głodu poprzez obłożenie całego ciała kanapkami."
George Carlin


Ludzie często dążą do zarobienia jak największej ilości pieniędzy, bo liczą, że dzięki temu będą szczęśliwi. Później się w tym zatracają. Zapominają o tym, co w życiu ważne. A te najlepsze rzeczy w życiu mamy za darmo.


"Człowiek może się obejść bez wielu rzeczy, ale nie może się obejść bez drugiego człowieka."

Ludwig Borne

...no właśnie. Drugi człowiek - tego nie zastąpią żadne pieniądze. Człowiek potrzebuje kogoś kogo będzie mógł kochać, kogoś kto będzie kochać jego, kogoś kto autentycznie będzie przejmować się naszym losem.

"Myślałem, że najgorsze w życiu, to być samotnym. Tak nie jest. Najgorsze w życiu, to być z ludźmi, którzy sprawiają, że czujesz się samotny." 

Robin Williams

Niestety prawdziwe... można mieć wokół siebie mnóstwo ludzi i być bardzo samotnym. Z prostej przyczyny: Ci ludzie są, ale nie chcą być dla nas darem. Nie interesuje ich nasz los, my, nasze potrzeby. Często odzywają się tylko wtedy, gdy coś chcą - brzmi znajomo, prawda?


"Nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia, kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."
ks. Jan Twardowski

 
Bardzo lubię ten cytat! Pokazuje, że choćby było nie wiem jak źle to zawsze jest jakieś wyjście, zawsze da się jakoś z tego wybrnąć. Przeżyłam to dokładnie rok temu, gdy wydawało mi się, że z mojej sytuacji nie ma już wyjścia, a jednak... jestem i mam się całkiem dobrze :)


"Jeśli spędzasz zbyt wiele czasu myśląc o czymś, nigdy tego nie dokonasz."
Bruce Lee

Ten cytat jest skierowany szczególnie do mnie. Czasami zbyt dużo myślę, planuje, wizualizuje - chociażby wpisy na bloga, a później niewiele z tego wynika, bo gdzieś to z głowy umyka. Ale obecnie nad tym pracuję! Bo wiem, że samym myśleniem
nie zrealizuje swoich marzeń i planów. Trzeba je wziąć z tej sfery "do zrobienia" i zamienić na rzeczywistość.

"Życie czasem uderzy Cię cegłą w głowę. Nie trać jednak nigdy wiary."
Steve Jobs

 
Droga do sukcesu jest wyboista i pełna kamieni. Na naszej drodze często spotykamy jakieś przeszkody, jednak nie warto się przez nie zniechęcać - one tylko nas umacniają. Nie zapominajmy o tym do czego tak naprawdę dążymy! Nie przestawajmy nigdy wierzyć w nasze cele, bądźmy wytrwali.


"Chcesz uniknąć krytyki? Nic nie rób, nic nie mów i bądź nikim."
Elbert Hubbard


Ile ludzi, tyle opinii. Zawsze znajdzie się ktoś kto skrytykuje nasze działanie, ale i taki, który je pochwali. Na bezpodstawną krytykę trzeba się uodpornić, z tej konstruktywnej czerpać wnioski i wiedzę - doskonalić się! 


"Każdy myśli o zmienianiu świata, a nikt o zmienianiu siebie."
Lew Tołstoj


Ludziom z łatwością przychodzi wytykać błędy innym. Nie raz słyszymy jak ktoś mówi: to bym zrobiła lepiej... tamto zmieniłbym tak... gdybym był kimś tam to postąpiłbym tak, a nie jak te głupki. Jednak tak rzadko mówimy o zmianach swojego życia, swojej osoby. Skoro mamy tyle genialnych pomysłów jak zmienić świat i ludzi, to dlaczego nie zaczynamy od siebie samych?


"Każda kobieta musi wiedzieć, że jest niezwykła, cudowna i wybrana. To stanowi rdzeń jej tożsamości."
John Eldredge


Bardzo podobają mi się te słowa. Lubię, gdy mężczyźni tak pięknie mówią o kobietach. Jako kobieta mogę powiedzieć, że widzę w nich sens. To bardzo ważne, aby kobieta czuła się wyjątkowo.

Który z cytatów podoba Wam się najbardziej? :)

Komentarze

 1. Dla mnie numerem jeden są słowa Williamsa. Kiedyś jednak przeczytałam, że każdy człowiek na naszej drodze jest po coś, ma określone zadanie. muszą więc być i Ci, którzy sprawiają, że nie czujemy się dobrze w ich towarzystwie, czujemy się samotni...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda. Każdy człowiek nas czegoś uczy. Zarówno Ci dobrzy jak i źli mają wpływ na naszą osobowość, charakter.

   Usuń
 2. "Myślałem, że najgorsze w życiu, to być samotnym. Tak nie jest. Najgorsze w życiu, to być z ludźmi, którzy sprawiają, że czujesz się samotny'' - ten cytat podobał mi się najbardziej z całego zestawienia. Osobiście lubię ten cytat: ,,Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować''.

  OdpowiedzUsuń
 3. wszystkie fajne, ale George Carlin jest bardzo na czasie, młodzi karierowicze powinni wziąć sobie to do serca :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze uważałam, że Will Smith to mądry facet, a teraz się w tym tylko utwierdziłam :) Powiedział to, do czego sama właśnie w ostatnim czasie doszłam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj. Dziękuję za odwiedziny i dziękuję za komentarz. Jeśli chodzi o cytaty. Najbardziej przypadł mi do gustu cytat Lwa Tołstoja. Wszystko powinniśmy zaczynać od siebie, a nie skupiać się na postępowaniu i osądzaniu innych.Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Chcesz uniknąć krytyki? Nic nie rób, nic nie mów i bądź nikim."
  Elbert Hubbard. Napisałaś, że zawsze znajdzie się ktoś kto skrytykuje nasze działanie. A co z krytyką nie działania. Może barak krytyki w tym kierunku powoduje więcej szkód niż pożytku. Gdybyśmy choć raz skrytykowali lenistwo innych może zaczęliby wreszcie coś robić w swoim życiu...a i jeszcze ten totalny brak krytyki jako my "społeczeństwo", przyzwolenie na hejt lub nie udzielenie pomocy komuś na ulicy " bo to pewnie pijak". Post bardzo ciekawy, pozdrawiam i zapraszam do siebie czasem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Zawsze znajdzie się ktoś kto skrytykuje nasze działanie, ale i taki, który je pochwali. Na bezpodstawną krytykę trzeba się uodpornić, z tej konstruktywnej czerpać wnioski i wiedzę - doskonalić się! "
   Tak jak napisałam - są tacy, którzy skrytykują i tacy, którzy pochwalą. Konstruktywna krytyka jak najbardziej, bo pomaga nam się doskonalić! Ona jest bardzo potrzebna. Sami czasami nie zauważam naszych błędów i dzięki opinii drugiej osoby możemy wiele zyskać.
   Niestety zdarzają się ludzie, którzy krytykują dosłownie wszystko. Zawsze jest coś co im się nie podoba i jak będą chcieli to wymyślą cokolwiek, aby się doczepić tego.
   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 7. Każdy cytat wiele mówi. Fajnie, że tak skomentowałaś, napisałaś swoje przemyślenia do każdego. To pozwala mi jeszcze bardziej utwierdzić się w przekonaniu, że nie jestem sama z takimi poglądami. Jest wiele osób, które tak myśli. A te krytyki, które często słyszę na swój temat oznaczają tylko próbę likwidacji tego co dobre, więc myślę, że im więcej słyszymy krytyki na jakiś temat, rzecz, która mamy zrobić to tym bardziej powinniśmy się nie poddawać i do tego dążyć i to robić.
  Dla mnie bliski jest cytat pierwszy ""Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną." Willa Smitha. Ten cytat dokładnie obrazuje moje życie. jestem już na etapie tym szczęśliwym, czyli "Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną.", więc polecam nie bania ciężkiej pracy, poznawania siebie, aby móc być sobą na co dzień i cieszyć się z każdego dnia życia dostrzegając te najmniejsze rzeczy, a które dają najwięcej radości i szczęścia. Dziękuję za ten wpis. W trudnych chwilach będzie bardzo pomocny. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana Gosiu! Bardzo się cieszę, że wpis Ci się spodobał! :* Z komentarzami do tych cytatów wyszło dość spontanicznie - kiedyś publikowałam same cytaty, bo nie chciałam zamieszczać zbyt dużo zbędnej treści, ale teraz pomyślałam, że fajnie będzie się do nich odnieść i uzasadnić, dlaczego akurat takie wybrałam. Planuję w przyszłości zrobić podobne cytatowe zestawy :)
   Pozdrowienia! :)

   Usuń
 8. Nominowałam Cię do Liebster Blog Award. Więcej informacji znajdziesz na moim blogu - zapraszam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Jeśli spędzasz zbyt wiele czasu myśląc o czymś, nigdy tego nie dokonasz."
  Bruce Lee

  Trzeba zacząć działać a nie myślec :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.

Odwiedziny w ostatnie 30 dni

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.