Najlepsze rzeczy są za darmo!


Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Co nie zmienia faktu, że na pewno je ułatwiają. Możemy dzięki nim wiele kupić - od najpotrzebniejszych rzeczy: napoje, jedzenie, rachunki, po te niekoniecznie potrzebne: drogie samochody, ubrania czy wyrafinowane sprzęty AGD. Pieniądze mogą czasami ułatwić nam realizację pasji. Utorować drogę do sukcesu. Zdobyć znajomości, a może nawet popularność. Ale czy o to w tym życiu chodzi?

Istnieją rzeczy, które są bezcenne. Rzeczy, których nie kupimy za żadne pieniądze. I jak się okazuje to właśnie te "rzeczy" są człowiekowi najbardziej potrzebne.
To miłość - nie ma chyba osoby, która nie pragnęłaby móc kochać i być kochanym.
To drugi człowiek, rodzina, przyjaciele. Ich autentyczna troska o nas. Można mieć wokół siebie mnóstwo ludzi, a czuć się samotnym, bo nie ma nikogo komu tak naprawdę zależałoby na naszym losie. 
To uśmiech, który potrafi rozwiać wszelkie smutki. 
To radość, szczęście, euforia - wyjątkowe i niepowtarzalne uczucia. 
To wspomnienia wakacji, szczególnych wydarzeń - coś czego nikt nam nie odbierze.
Wczoraj będąc na wsi, oglądałam pięknie rozgwieżdżone niebo - był to niesamowity widok. Coś czego się nie spodziewałam, a co na pewno na długo zostanie w mojej pamięci, bo tylu gwiazd nigdy jeszcze nie widziałam!
Dostrzegajcie te małe, bezcenne rzeczy, które nas otaczają i których tak bardzo potrzebujemy. Warto je szanować, bo nie kupimy ich za żadne pieniądze! :)

Komentarze

 1. Ładnie spisałaś swoje myśli Patrycjo, ale pamiętaj bez pieniędzy nie kupisz biletu na pociąg, ani nie zjesz loda świderka. Można mieć niewiele pieniędzy i być bardzo szczęśliwym, wszystko zależy w co i kogo te fundusze zainwestujemy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ej ej ej P., mówiłam, że pieniądze wiele ułatwiają :P ale bez świderka mogę spokojnie przeżyć, a bilet na pociąg? hmn... jak mnie nie będzie stać to przyjdę pieszo :D mam wprawę :P
   buziak :*

   Usuń
 2. Sama prawda... żal mi ludzi, którzy o tym nie wiedzą i gonią wciąż za nie wiadomo czym...

  PS. Twoje włosy Pati są obłędne 😍

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety... Ale wiesz, myślę, że każdy prędzej lub później uświadamia sobie, co tak naprawdę w życiu jest istotne :)

   Dziękuję! W sumie to zastanawiam się nad ich obcięciem :P

   Usuń
 3. .. wspaniały post Pati ^^ ..jak cudownie jest spotkać młode Istoty (tym obecnym nienormalnym 'wyścigu szczurów'), które tak uroczo postrzegaja świat.. myślę tak samo jak Ty, ponieważ w życiu nie jest ważne ni srebro, ni złoto ale to aby dostrzegać rzeczy małe, aby umieć cieszyć się z tego co mamy .. :)

  - pozdrawiam serdecznie i ciepło :):*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Mgiełko! :* Miło Cię tu widzieć!
   Pozdrawiam Cię serdecznie! :*

   Usuń
 4. Zgadzam się. Są na świecie rzeczy, których nie da się kupić za pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudownie jest umieć zauważać takie rzeczy. Według mnie, sytuacja idealna jest wtedy, gdy mamy jednak te pieniądze, ale nie przysłaniają nam one świata i uroków rzeczy za darmo. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bardzo bym chciała właśnie tak żyć - aby pieniądze były, niekoniecznie dużo, po prostu tyle, aby się nie martwić jak związać koniec z końcem. I cieszyć się jednocześnie tymi wszystkimi rzeczami, które życie daje nam za darmo :)

   Usuń
 6. Wpis idealny na dzisiejsze czasy.Ludzi za bardzo są pochłonięci tym co materialne i nie doceniają tego co jest tak naprawdę ważne. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety muszę się z tobą zgodzić. Ludzie za bardzo myślą o tym, co materialne i gubią przez to sens...

   Usuń
 7. To co w życiu jest bezcenne nie kupi się za żadne pieniądze... Niektórzy ludzie o tym zapominają i tym samym się zatracają... Buziaczki Pati :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Madziu, tak to jest, że ludzie najpierw zarabiają, żeby zapewnić sobie komfort z nadzieją, że to ich uszczęśliwi, a później niestety o tym zapominają :(
   Miło Cię tutaj widzieć, buziaki :*

   Usuń
 8. Gdyby było więcej ludzi z takimi poglądami jak Twoje, byłoby o wiele lepiej na tym świecie ;D Świetny post, pozdrawiam!
  http://azami00.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięknie powiedziane, a raczej napisane :) Ja w pewnym momencie zatraciłam umiejętność cieszenia się z małych rzeczy, ale powoli wracam na właściwe tory :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo się cieszę, że wracasz już na właściwie tory! :)

   Usuń
 10. Bardzo ładnie piszesz o tym co w życiu najważniejsze. Człowiek czasami mógłby być szczęśliwszy gdyby dostrzegał te małe rzeczy w swoim życiu, na które nie zwraca uwagi. Czasami warto się zatrzymać, popatrzeć w niebo albo pójść na spacer, nacieszyć oczy przyrodą albo dać coś od siebie innym bo to również, a może przede wszystkim nas uszczęśliwia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! :) Aby być szczesliwym, trzeba umieć dostrzegać to szczęście, a ono właśnie jest w takich prostych, drobnych szczegółach :)

   Usuń
 11. Ah. Ładnie to napisałaś, naprawdę :) a przytulać się lubię ^^

  OdpowiedzUsuń
 12. Prawda ale mimo, iż za darmo to niestety nie każdemu miłość czy spokojny sen jest dany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ale myślę, że każdy z nas ma choć jedną rzecz, którą życie daje za darmo i warto byłoby ją chociaż dostrzec :)

   Usuń
 13. Najlepsze uczucia na ziemi są za darmo - dokładnie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. zgadzam się z tobą, te najlepsze rzeczy mamy za darmo i czasem nawet ich nie dostrzegamy :)


  little-jay999.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. ,,Człowiek nie jest bogaty tym, co posiada, lecz tym, bez czego z godnością może się obejść" taka złota myśl Kanta w nawiązaniu do notki.

  Nie ma co papież Franciszek pewne rzeczy poruszył w KK nie ruszane przez poprzedników, może nie wszystkie podobają się jego podwładnym, ale cóż nie można wszystkich zadowolić chyba.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Witaj Patrycjo. Jak miło czytać, że są jeszcze ludzie którym materialność, nie przesłania całego świata. Dobrze że rozróżniasz dwie rzeczy, samego posiadanie a uzależnienia się od tego. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Mam nadzieję, że nigdy nie zatracę wartości, które wyznaje.

   Usuń
 17. dobrze że uśmiech jest za darmo bo inaczej ja bym była bankrutem;D obserwuję:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Racja :) ale niestety czasami za chwile szczęścia trzeba trochę zapłacić - ale to ludzie są w tym najważniejsi i ich uczucia :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Pati, to prawda :)!
  Pełne uznanie wobec Twoich słów :)!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.

Odwiedziny w ostatnie 30 dni

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.