Kartki Wielkanocne Last Minute


Cenię tradycje, nawet takie, które w dzisiejszych czasach odchodzą w zapomnienie. Jedną z nich jest właśnie wysyłanie kartek świątecznych. Uwielbiam je dostawać i jeszcze bardziej lubię je wysyłać. W sezonie bożonarodzeniowym niestety zabrakło mi czasu i wysłałam ich stosunkowo mało, ale teraz nadrabiam! Większość została już wysłana, nad niektórymi (głównie tymi, które będę wręczać osobiście) jeszcze pracuję. Tymczasem chciałabym się z Wami podzielić częścią moich pomysłów i przekonać Was, że przygotowanie samodzielnie kartki świątecznej trudne nie jest. Własnoręcznie robione kartki być może nie są idealne, często są proste, mają banalne kompozycje, ale trud włożonej pracy bardzo procentuje. Osobiście uwielbiam wszelkie handmade'y, nie mówię tylko o kartkach, ale o wszystkim co jest robione własnoręcznie - takie rzeczy są po prostu bezcenne, oryginalne i dosłownie jedyne w swoim rodzaju.

W tym roku skupiłam się nad dwoma typami kartek - standardowymi i w kształcie pudełka (często zwanymi exploding box).
Co potrzeba do ich wykonania? Przede wszystkim kolorowego bloku technicznego, nożyczek, linijki i kleju - to minimum, ale naprawdę wystarczy by stworzyć coś pięknego.

Standardowe:Wielkanocne Exploding Box:

Zastanawiacie się jak zrobić taką oryginalną kartkę? Bardzo prosto!

Instrukcja krok po kroku "Jak zrobić składaną kartkę Wielkanocną w kształcie pudełka?"


Format kartki dostosowałam do standardowej koperty C6: szerokość na 11cm, a wysokość min. 6.5cm, max.16cm.
Pierwszym etapem było wycięcie prostokąta o wymiarach 23cm x 12cm. Skąd takie wymiary? Mały rysunek poglądowy poniżej:


Po wycięciu kartki odmierzamy 1cm z dłuższego boku i zaznaczamy tę odległość linią przy pomocy ołówka. Pozostałe 22cm dzielimy na 4 części czyli po 5.5cm (po prostu zginamy, najprościej)


Krótszy bok dzielimy na dwie części po 6.5cm oraz 5.5cm - można to zrobić ołówkiem lub delikatnie zagiąć. Następnie odcinamy z krótszej części (5.5cm), wcześniej zaznaczony ołówkiem 1cm - nie będzie nam potrzebny, natomiast ten przy dłużej części (6.5cm) przyda się do sklejenia pudełka. Po tym zabiegu kartka powinna wyglądać tak:


Następnie przecinamy zgięcia w krótszej części (trzy zgięcia: na 5.5cm, 11cm i 16.5cm, które wykonaliśmy na początku) i sklejamy przy pomocy wspomnianego skrzydełka 1cm x 6.5cm:


Wycinamy dodatkowo pasek o wymiarach 1cm x 7.5cm. Z prawej i lewej strony zaginamy po 1cm, w sposób przedstawiony na rysunku. Przyda się on do przyklejenia ozdób do wnętrza kartki. Pasek można przymocować przed lub po doklejeniu ozdób.


W kolejnym etapie ozdabiamy cztery kwadraty u góry kartki - ogranicza nas tylko wyobraźnia oraz doklejamy jakieś ozdoby do wnętrza kartki (najlepiej robić to przy pomocy chudych pasków, aby ładnie wystawały z kartki, zwiększając tym samym jej wysokość)Ja do ozdobienia użyłam scrapcowych pisanek oraz motylków i zajączków z ozdobnego dziurkacza, dodatkowo również moją pracę ozdobiłam dużą ilością jajek, które można spokojnie odrysować na bloku technicznym i wyciąć - jeden z najłatwiejszych elementów do samodzielnego zrobienia.

Dajcie znać, czy instrukcja się przydała oraz jak to wygląda u Was z wysyłaniem kartek 💚

Komentarze

 1. Podziwiam! Jakie piękne! Ja jakoś nigdy z tym nie nadążam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pati, kartki są cudne :)!

  OdpowiedzUsuń
 3. ja bym się nawet za to nie zabierał. o trzy poziomy za wysoko jak dla mnie;) Super:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne, pełne radości i takie słoneczne są Twoje kartki, oglądałam rozpromieniona:) Pomysły i wykonanie rewelacja! Rękodzieło ma w sobie wartość unikalną i włożone serce. Ciepło Cię pozdrawiam!:)*

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie cuda! Jestem pod wrażeniem!

  OdpowiedzUsuń
 6. Powtórze za wszystkimi, piękne, śliczne i bardzo pomysłowe! Brawo, super pomysł z tym pudełeczkiem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pudełeczko jest cudowne! Ja sama bym się tego nie podjęła. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

  mischotta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. te exploding boxy są świetne!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.

Odwiedziny w ostatnie 30 dni

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.