Małgorzata Zmysłowska: Wykorzystaj swój potencjał [wywiad]


Zapraszam Was na moją rozmowę z Małgorzatą Zmysłowską, trenerem biznesu i coachem. Gosia od wielu lat prężnie działa i pogłębia swoją wiedzę w dziedzinie rozwoju osobistego i zawodowego. Rozmawiałyśmy m.in. o jej najnowszym projekcie - Pracowni Kreatywnego Biznesu, odkrywaniu swoich umiejętności i predyspozycji, coachingu i jego skuteczności. Nasza rozmowa jest garścią wiedzy o biznesie, a także zbiorem cennych wskazówek dotyczących własnego rozwoju.


Wykorzystaj swój potencjał
rozmowa z Małgorzatą Zmysłowską


Patrycja Guzek: Twoja Pracownia Kreatywnego Biznesu ruszyła pełną parą! Co oferujesz swoim klientom?
Małgorzata Zmysłowska: Pracownia Kreatywnego Biznesu dopiero się rozkręca, ale faktycznie to rozkręcanie, tak jak mówisz, ruszyło pełną parą. Pracownia Kreatywnego Biznesu to nie tylko ja, poza mną w Pracowni działa fantastyczna Ekspertka, Monika Kowalik, która współtworzy Pracownię i jest jej częścią. Monika działa pod piękną marką „Beauty M Center”, zajmuje się budowaniem pewności siebie, odkrywa talenty, wzmacnia potencjał, prowadzi metamorfozy rozwojowe, wspiera w procesie zachodzących zmian i uwaga… bierze także pod skrzydła Kobiety Biznesu i wydobywa z nich ukryte piękno, dbając o ich wizerunek zewnętrzny, aby czuły się piękne i wyjątkowe każdego dnia. Pracownia natomiast ma w ofercie kreowanie marki biznesowej, podwyższanie wyników sprzedaży i jakość obsługi klienta oraz social media.

Jakie działania ma w planach Pracownia?
Od czerwca ruszamy z nowymi projektami. Wtedy będzie już dla klientów przygotowana konkretna oferta, będziemy mogły zaprosić na stronę internetową oraz do odwiedzenia wszystkich naszych miejsc w sieci, nad którymi intensywnie pracujemy. Obecnie zaprosić możemy na FanPage Pracownia Kreatywnego Biznesu oraz na nasze profile biznesowe :
Od maja na naszym FanPage będą pojawiać się dni tematyczne. Będzie można poczytać między innymi o : profesjonalnej obsłudze klienta, efektywnej sprzedaży, social media, kreowaniu mocnej marki biznesowej. Będzie także dzień poświęcony na Link Party – czyli networking online. Zadbamy też o ofertę „Beauty M Center”, która jest w fazie tworzenia. Już teraz mogę powiedzieć, że szykuje się wielka niespodzianka dla naszych klientek, bo będzie to oferta skierowana tylko do Pań.
Wszystko obecnie jest w przygotowaniu, aby ruszyć pełną parą, a mówiąc moim ulubionym sloganem: ,,ruszyć na pełnej petardzie i dać ludziom mega wartości’’.
Naszym klientom już na dzień dzisiejszy możemy zaoferować wsparcie w rozkręcaniu biznesu, pokazać jak kreuje się silną markę biznesową, zaprosić na szkolenia z wyżej wymienionych tematów, dać wskazówki jak skutecznie sprzedawać i poruszać się w świecie social media oraz nowość w ofercie - Storytelling Biznesowy i Myślenie wizualne. Przeprowadzimy zaprojektowane indywidualnie metamorfozy rozwojowe oraz kompleksowo podejdziemy do rozwoju osobistego i zawodowego połączonego z profesjonalnym wizerunkiem biznesowym. Oferujemy coachingi, konsultacje, mastermindy tematyczne, szkolenia online, a już wkrótce również szkolenia stacjonarne. Lada chwila będzie można także przeczytać nasze artykuły tematyczne oraz zakupić pierwsze edycje ebooków.

Jak wygląda Twoja współpraca z klientami? Jak przygotować się do takiego spotkania?
Moja współpraca z klientami obecnie odbywa się w formie online i większość konsultacji, mastermindów czy szkoleń odbywa się na komunikatorach. Jeśli ktoś jest z Pomorza, Mazowsza albo ma możliwość dojazdu na spotkanie, to zapraszam do Pracowni i wtedy pracujemy nad danym obszarem, istnieje również możliwość, abym to ja dojechała w wyznaczone miejsce.
Pytasz jak przygotować się do spotkania ze mną? Nie trzeba się specjalnie przygotowywać, tak prowadzę rozmowę z klientami, aby zebrać potrzebne do współpracy informacje i ustalić wspólny plan działania. Stawiam mocno na współpracę w dążeniu do wyznaczonego przez klienta celu. Chcę, aby osoba, która ze mną współpracuje, po zakończeniu współpracy nie tylko osiągnęła zamierzone efekty, ale również potrafiła dalej prowadzić swoje działania na wysokim poziomie tak, jak podczas współpracy ze mną.

„Wydobywam ukryty potencjał” to hasło przewodnie Twojej działalności. Uważasz, że w każdym z nas jest potencjał, tylko nie zawsze go wykorzystujemy?
Dokładnie tak uważam! Każdy z nas ma w sobie ukryty potencjał oraz zasoby potrzebne do rozwoju osobistego i zawodowego. Nie każdy jednak jest tego świadomy i nie każdy wie jak z siebie takie zasoby wydobyć. Czasem ktoś myśli ,,nie umiem, nie potrafię, nie mam tego co mi najbardziej potrzebne, czy nie jestem w stanie czegoś zrobić’’, a dzieje się tak dlatego, że nie bardzo wie co i jak zrobić, aby wykorzystując to co ma w sobie, zapracować na swój sukces przez wielkie S. Dlatego zawsze na początku współpracy pokazuję klientom, w jaki sposób wydobyć z siebie potencjał i jak z niego korzystać. Nie zrobi się tego na pstryknięcie palcem, jest to proces długofalowy, ale przynosi ogromne efekty. Mamy w sobie potencjał po to, żeby z niego korzystać i szczerze wszystkim polecam, aby wykorzystywać to w praktyce.

W jaki sposób możemy próbować określić swoje umiejętność i talenty?
Najbardziej polecam pracę metodą coachingową. Podczas takiego coachingu można się wiele o sobie samym dowiedzieć, odkryć swoje umiejętności oraz obszary, w których jesteśmy mocni. Określając swoje umiejętności trzeba być uczciwym wobec samego siebie. Nasze mocne strony są połączeniem naszych talentów, wiedzy i umiejętności. Część talentów jakie posiadamy mamy wrodzone, a część nabywamy łącząc pasje z zainteresowaniem. Polecam również skorzystać z testu Gallupa, który pomoże odkryć talenty, jakie w sobie mamy i zapoznać się z tym, co w nas ukryte. Osobiście wykonywałam sobie taki test i w moim przypadku okazał się bardzo pomocny. Używając naszych talentów w odpowiedni sposób, odniesiemy sukces w każdej dziedzinie życia. Dlaczego? Bo korzystamy z tego, co najlepiej potrafimy i z tego co w sobie mamy, wykorzystując to w sposób najbardziej dla nas efektywny.

Co tak naprawdę jest ważne w prowadzeniu biznesu?
Konsekwencja w działaniu jest numerem jeden na mojej liście. Do tego wytrwałość i duża dawka cierpliwości. Moim zdaniem najtrudniejsze są pierwsze dwa lata. Szczególnie wtedy, gdy nie ma się poduszki finansowej, a ja takowej nie miałam. Jeśli napotkasz problem pokonaj go, niech przeszkody na drodze nie powstrzymują Cię w dalszym działaniu. Kolejna rada: nie myśl o konkurencji, rób swoje. Konkurencja była, jest i będzie, więc skup się na tym, aby się wyróżnić i dać innym dużą wartość. Ograniczenia są tylko w Twojej głowie, przepracuj je i zastanów się, jak te ograniczenia zminimalizować. Bardzo ważna jest pasja, ale ważne są też Twoje umiejętności, kompetencje i wiedza w Twojej dziedzinie. Dbaj cały czas o swój rozwój osobisty i zawodowy, zdobywaj wciąż wiedzę. Zrób plan działania i naucz się organizacji pracy własnej, sam sobie jesteś szefem i bądź wobec siebie wymagający i uczciwy. Ważne jest dla mnie zachowywanie pokory, bo pozwala nam to na przyjęcie krytyki, dobrych rad i na przetrwanie kryzysów. Nie czekaj aż nadejdzie odpowiedni moment, by zacząć działać, odpowiedni moment nie nadejdzie, bo on jest właśnie tu i teraz, dzieje się i wykorzystaj to właśnie w danym momencie. Zadbaj o relacje z innymi, traktuj swoich klientów i partnerów biznesowych tak, jak sam chcesz być traktowany. Polecam również spotkania networkingowe, zadbanie o wizerunek eksperta i o swoją markę biznesową. Nie ma gotowej recepty na sukces, wszystko trzeba sobie samemu wypracować. Warto też korzystać z wiedzy i pomocy ekspertów, pomoże to uniknąć wielu błędów i ograniczyć czas, a także często zminimalizować dodatkowe koszty związane z testowaniem różnych rozwiązań. Przygotuj się też na różne wyzwania, które staną Ci na drodze, traktuj je jako lekcje i wyciągaj wnioski. I na koniec bardzo ważne: dawaj swoim klientom dużo dobrej wartości odpłatnie, ale również w dodatkowych bonusach. Dla klienta wartość, którą od Ciebie dostaje, musi być cenniejsza od kwoty finansowej, za wartość którą otrzymuje.

Jaka jest droga do sukcesu? Warto być wytrwałym?
Droga do sukcesu w biznesie jest długa i kręta, są na niej wyzwania i przeszkody, będą też potknięcia i porażki. Trzeba się na to przygotować, chociaż nie jest to łatwe. Warto zostawić sobie margines bezpieczeństwa, zadbać o komfort psychiczny, aby na starcie się nie wypalić i nie zrezygnować. Nikt nie powie nam, że droga do sukcesu jest łatwa i szybko się ten sukces osiągnie. Rzeczywiście łatwa nie jest, ale warto iść tą drogą, warto o sukces zawalczyć. Tym bardziej, że nagrodą ma być właśnie nasz sukces.
Oczywiście, że warto być wytrwałym w dążeniu do celu. Wytrwałość w połączeniu z innymi cechami przyniesie Ci efektywność. Sukces nie zdarzy się nam przypadkiem - ciężka praca i wytrwałość nam w tym pomogą. Nawet jeden z moich ulubionych cytatów mówi o wytrwałości: „Ambicja jest drogą do sukcesu, wytrwałość jest pojazdem, którym tam dotrzesz.” Bill Bradley.

Udało Ci się spełnić swoje zamierzone cele biznesowe?
Cały czas je spełniam. Na tym etapie nie mogę jeszcze powiedzieć, we moje zamierzone cele są już spełnione, to by oznaczało, że nie mam już nad czym pracować. Mówiąc całkiem poważnie, wciąż pracuję nad spełnieniem celów biznesowych, bo jednym z nich jest działanie Pracowni na bardzo wysokim poziomie i odnoszenie sukcesów przez moich klientów. Dla mnie największą radością jest telefon albo mail od klienta z informacją: „Pani Małgorzato, moja Marka Biznesowa jest na tyle rozpoznawalna, że przybywa mi klientów i mam dużo pracy” albo „Pani Małgorzato moje wyniki sprzedażowe znacznie podskoczyły, a jakość obsługi klienta w moim zespole bardzo się poprawiła, co wpływa na to, że mamy coraz więcej zadowolonych klientów.” Faktycznie mogę powiedzieć, że kilka celów biznesowych mam już spełnionych i bardzo się cieszę, że udało mi się to osiągnąć. Dokonałam tego ciężką pracą i wytrwałością w dążeniu do celu. Jako mama mam wiele innych obowiązków i zadań do wykonania, często zdarzało się i zdarza nadal, że śpię po 3-4h na dobę, ale wiem, że warto i wiem też, że to etap przejściowy, który pozwoli mi wznieść się jeszcze wyżej. Podsumowując, ciężka praca i wytrwałość zawsze prowadzą mnie do zamierzonego celu.

Doradzasz, wspierasz, motywujesz do zmian, a jak to wygląda w Twoim życiu? Z łatwością przychodzi Ci wprowadzenie zmian do swojej codzienności i dążenie do celu?
W moim życiu nie przychodzi to z łatwością, każda zmiana jest procesem i wyzwaniem. Nie da się tego zrobić w krótką chwilę. Zależy też oczywiście od tego, czego ta zmiana dotyczy. Patrząc wstecz odpowiedziałabym Ci, że trudno mi coś zmienić, pracować nad wprowadzeniem zmian i podjąć konkretną decyzję dotyczącą zmiany. Dziś odpowiem Ci, że wprowadzanie zmian w życie nie jest dla mnie trudne. Traktuję je jako coś, co jest naturalne. Zmiany są wpisane w nasze życie i dotyczą sfery zawodowej, ale również i osobistej. Ciągle coś się zmienia. Osobiście lubię zmiany i często sama je sobie funduję, bo one mnie rozwijają i umacniają w dążeniu do wyznaczonego celu. Praca nad motywowaniem innych do dobrej zmiany jest wyjątkową pracą. Wielu klientów po wprowadzeniu zmian w życie wzniosło się na wyższy poziom w biznesie, zmieniło życie zawodowe na lepsze, zamieniło pasje w pracę. Nie bójmy się zmian, zmiany są nam potrzebne.

Rozpoczęłaś współpracę z telewizją internetową Tomasz Słodki Live – jakie treści będą poruszane w Twoich programach?
Gdy poznałam Tomka Słodkiego wiedziałam, że chcę z nim współpracować i to nie kiedyś, ale teraz, zaraz, już. Skomentowałam fantastyczny post Tomka, który dał mi do myślenia. Tomek napisał do mnie wiadomość i od słowa do słowa złapaliśmy kontakt, który szybko przerodził się w działanie. Tomek działa szybko i profesjonalnie, dla mnie jest mistrzem w swojej dziedzinie, a nagrywanie w Studiu Pozytywnej Wibracji daje dużego energetycznego kopniaka do działania. Tomek wspiera, motywuje i uczy profesjonalizmu. Pierwszym projektem realizowanym na kanale Tomasz Słodki Live były Wirtualne Targi dla Kobiet. Brałam w nich udział prowadząc wywiady dotyczące Kreowania Marki Biznesowej. Teraz razem z Moniką Kowalik współpracujemy z Tomkiem, tworząc programy do majowej ramówki, o której można poczytać na stronie Tomka: http://tomaszslodkilive.pl/telewizja/.
Nasze programy będą w Biznesowe Wtorki o 18.30. Nagrywamy już pierwszy materiał i serdecznie zapraszamy po szczegóły od 8 maja, w każdy wtorek aż do końca wakacji.

Oprócz bycia trenerem biznesu, jesteś również coachem. Jaka jest Twoja rola? Coaching faktycznie jest skuteczny?
Jako coach motywuję, wspieram i towarzyszę moim klientom w konkretnym procesie. Gdybyś była moją klientką, to dzięki coachingowi dokonałabyś własnych odkryć, sama znalazłabyś właściwą dla siebie drogę, otworzyła się na zmiany i nowe możliwości, podjęła właściwe działania. Najczęściej mówię: „dam Ci mapę, ale nie dam gotowej trasy, którą masz iść. Dam Ci buty, ale nie będę ich nosiła za Ciebie. Wiem, że mimo tego sama dojdziesz do wyznaczonego celu.”
Coach powinien słuchać, zadawać pytania, ale nie sugerować odpowiedzi, wspierać i zachęcać do podejmowania działań. Często ludzie oczekują od coacha, że dostaną gotową receptę na sukces, że potrafimy wróżyć z kart i dać nieziemskie moce. My wspieramy, pomagamy i towarzyszymy podczas całego procesu, bo coaching to proces, który musi trwać aby przynieść oczekiwane efekty. Pracuję różnymi metodami, dzięki temu klient dostaje ode mnie więcej możliwości na odniesienie sukcesu po zakończeniu naszej współpracy.

Dlaczego warto dbać o swój rozwój osobisty? W jaki sposób zmotywować się do działania?
Dla mnie osobiście rozwój osobisty jest nieodłączną częścią mojego życia. Pozwala mi na podniesienie poziomu motywacji do działania w momentach kryzysowych, na zdobycie nowej wiedzy, pomaga mi spojrzeć na dany temat z różnej perspektywy. Rozwój osobisty nauczył mnie asertywności, a tego zawsze mi brakowało, nauczyłam się też zdrowego egoizmu, a ten był mi potrzebny, aby móc zadbać też o samą siebie. Wszyscy wiemy, że o siebie też zadbać musimy. Rozwój osobisty jest ciągłym doskonaleniem siebie. Warto inwestować w siebie, taka inwestycja zawsze podwójnie nam się zwraca. Motywację do działania biorę z tego, że wciąż dbam o swój rozwój i widzę pozytywne efekty tych działań, motywują mnie również wyniki pracy moich klientów. Podążam za pasją i nagradzam się nawet za małe sukcesy, sukcesiki i wyznaczam sobie kolejne małe nagrody motywujące mnie do zwiększonego działania. Motywacja sama do nas nie przyjdzie, to my musimy się o nią postarać sami. Jak mawiał Zig Ziglar: Jesteś jedyną osobą, która może wykorzystać Twój potencjał.

Dziękuję Ci Gosiu za wywiad i poświęcony czas.

Dziękuję również za rozmowę ❤


Małgorzata Zmysłowska (Nowicka) to wspaniała osoba. Poznałyśmy się przy okazji organizacji aukcji charytatywnych dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci (PHD) w Gdańsku.

Komentarze

Prześlij komentarz

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.

Odwiedziny w ostatnie 30 dni

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.