Cytaty o górach - 10 inspirujących sentencji


Przed Wami druga część najpiękniejszych cytatów o górach. Moja słabość do kolekcjonowania słów, sentencji, aforyzmów i okraszania nimi zdjęć ze swoich górskich wędrówek, sprawiła, że postanowiłam zebrać kolejną 10-tkę inspirujących górskich cytatów - ach ta magia gór 🙂 Szczególnie, że pierwsza część, nieustannie od 3 lat, cieszy się sporym zainteresowaniem. Zapraszam na cytaty o górach! 🙂
 
~ 1 ~

Wspinaczka przemawia do naszego charakteru, ale myślę, że widok do naszych dusz.
~ Lori Lansens


~ 2 ~

Zawsze bądź wdzięczny za małe rzeczy… nawet najmniejsze góry mogą ukryć najbardziej zapierające dech w piersiach widoki!
~ Nyki Mack


~ 3 ~

Góry mają w sobie coś magicznego, człowiek nie zje, nie dośpi, pachnie coraz gorzej, ale nie chce przestać się wspinać. W górach liczy się tylko tu i teraz. Nikt nic ode mnie nie chce, telefon nie dzwoni, a ja czuję, że z każdym krokiem przekraczam granice swoich możliwości. Kiedy na początku wspinaczki człowiek stoi przed szczytem i patrzy na potężną górę, czuje się przytłoczony. Kiedy patrzy na tę samą górę już po zejściu – jest dumny i ma wrażenie, że może osiągnąć wszystko…
~ Martyna Wojciechowska


~ 4 ~

Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do Ciebie.
~ Piotr Pustelnik


~ 5 ~

Każdy chce mieszkać na szczycie góry, ale całe szczęście i rozwój pojawiają się, gdy się na nią wspinasz.
~ Andy Rooney

~ 6 ~

W górach musisz wykonać pewien wysiłek bez zapłaty. Jest to mistyka, szukanie czegoś wyjątkowego. Do tego trzeba mieć wyobraźnię i filozofię życiową. Nie każdego na to stać, nie każdemu się chce. Bo w górach nie ma granic, tam się szuka wolności. A samo przebywanie w górach łagodzi, eliminuje agresję. Są elementy rywalizacji, ale rywalizacji z wyznaczonym celem, a nie z przeciwnikiem.
~ Krzysztof Wielicki

~ 7 ~

W górach szukam samotności, kontaktu z naturą, tego sam na sam ze sobą, mimo że obok może iść partner. Góry to dla mnie rozmowa ze sobą. Pójdę dalej czy nie? Czy stać mnie jeszcze na to? To są przeżycia, dla których tu jestem.
~ Jerzy Kukuczka

~ 8 ~

Wejdź na górę, żeby widzieć świat, a nie tak, żeby cię widział.
~ David McCullough Jr.


~ 9 ~

Kiedy wszystko wydaje się walką pod górę, pomyśl o widoku z góry.
~ Nieznany


~ 10 ~
 
Góry to fascynujące laboratorium, w którym człowiek jest podmiotem i przedmiotem badań. To, co biologiczne, styka się tu z tym, co duchowe, wielkość sąsiaduje z małością, życie ze śmiercią. Tu widać „królewskość” rodzaju ludzkiego – w wymiarze duchowym – i zarazem nasz zwierzęcy rodowód.
~ Michał Jagiełło

 

Daj znać, który górski cytat przypadł Ci najbardziej do gustu 🙂

górskie cytaty sentencje aforyzmy 

Komentarze

Odwiedziny w ostatnie 30 dni

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.