Kiedyś wchodziłam do pokoju pełnego ludzi i zastanawiałam się, czy oni mnie lubią. Dziś wchodzę i zastanawiam się, czy ja ich lubię.
~Meryl Streep


Życiowa mądrość zdecydowanie przychodzi z wiekiem, a dokładniej ze zdobytym doświadczeniem i obserwacjami.

Żyjemy w świecie, w którym łatwiej przykleić komuś łatkę, nawet nieznanej osobie, na podstawie swoich subiektywnych obserwacji, swoich przekonań albo opowieści osób trzecich, zamiast faktycznie chcieć kogoś poznać, jego życie, historię, poglądy i wartości.

Wolą iść drogą na skróty. Nie liczą się z tym, że swoimi zmyślonymi opiniami, dopowiadaniem, bezmyślnym pleceniem językiem łamią życie drugiego człowieka, ranią, powodują smutek, łzy, zwątpienie.

Gdy byłam dzieckiem często chciałam udowadniać swoją wartość, nawet był moment w dorosłym życiu, że złapałam się w tę pułapkę.

Ale dorosłość nauczyła mnie, że prawda zawsze sama się obroni. Tak jak nasza realna wartość i to kim jesteśmy! :)

Jeśli ktoś nie chce poznać Twojej wartości i woli żyć swoimi przekonaniami w tym temacie, plotkować, kpić z Twoich uczuć, zmartwień, to jego problem. Nie masz na to wpływu.

Ale nie zapominaj, że są na świecie też ludzie, którzy naprawdę chcą Cię poznać, którzy naprawdę dostrzegają Twoje wewnętrzne piękno. Ludzie, którzy wskażą Ci błędy, dają dobrą radę, okażą wsparcie i zrobią to w najlepszej wierze.
To ludzie, którzy wiedzą, że podcinanie skrzydeł drugiej osobie, nie sprawi, że jego będą większe. Właśnie takich ludzi się trzymaj! 💛
Mówi się, że nieważne jak dobry jesteś, zawsze będziesz zły w czyjejś opowieści. Nie pozwól, aby to sprawiło, że stracisz wiarę w to, kim jesteś 💛

Komentarze

Odwiedziny w ostatnie 30 dni

Zapoznaj się z aktualną Polityką Prywatności bloga Sercem & Pasją pisane Marzenia.
Korzystanie z bloga i pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem tej Polityki Prywatności.